Bezbariérová univerzita

ZČU = bezbariérová univerzita!

Budovy Západočeské univerzity v Plzni, ve kterých probíhá výuka, mají bezbariérové vstupy a jsou vybaveny nájezdy, „schodolezy“, výtahy, apod. Ve všech budovách jsou v provozu bezbariérová sociální zařízení.

Pro ubytování tělesně postižených studentů jsou k dispozici pokoje s bezbariérovým přístupem a upraveným sociálním zařízením na kolejích Klatovská. Handicapovaní studenti mají možnost získat ubytovací místo přednostně (i při menší dojezdové vzdálenosti).

Zcela bezbariérově je upravena také menza v kampusu Borská pole (vchod, vybavení, sociální zázemí apod.), přístupná je i druhá menza v budově Kollárova.

Orientuj se na ZČU

Budovy ZČU nejsou jen v kampusu na Borech, ale jsou rozeseté i v centru města a jeho okolí. Při tvorbě rozvrhu pamatuj na dobu potřebnou k přesunu, často se jedná o desítky minut! Ze začátku semestru můžeš využít službu studijní asistence, v případě zájmu kontaktuj Katku Ulčovou.

Bezbariérová mapa

Přístupnost a vybavenost budov ZČU lze prozkoumat v bezbariérové mapě. Studentům se zrakovým postižením pomůže s orientací v kampusu na Borech haptický model, který je k dispozici v Informačním a poradenském centru. Jednotlivé objekty modelu jsou opatřeny popisky v Braillově písmu. K dispozici je i volně přiložený popis modelu, též v Braillově písmu.

Kontakt

Lenka Nová

e-mail: lnova@rek.zcu.cz
tel: +420 377 631 389

Bc. Kateřina Ulčová

e-mail: ktrmelec@rek.zcu.cz
tel: +420 377 631 389

Informační a poradenské centrum

Univerzitní 20
301 00 Plzeň