Zažeň hlad

Jsi na ZČU a máš právě hlad? Možností je tu hned několik!

Můžeš si zakoupit sendvič v jednom z univerzitních bufetů, vybrat si čokoládovou tyčinku v jídelním automatu, anebo si zajít na chleba se škvarky do kavárny Družba. Jen pár kroků od hlavního univerzitního kampusu na Borech, hned vedle budovy FAV u nových bytovek, se nachází také pekařství a bistro a v samotném centru města je restaurací a jídelen bezpočet. Většina studujících ale obvykle volí stravování v menzách, které na ZČU fungují pod Správou menz a kolejí (SKM).

Stravování na ZČU

V Plzni máme 2 univerzitní menzy, v Chebu je studujícím k dispozici jídelna v Integrované střední zemědělsko-manažerské škole s nabídkou dvou teplých jídel denně včetně večeří. Jídla v menzách jsou dotovaná, rozhodně se vyplatí platit svojí JIS kartou.

Menzu Bory najdeš v hlavním univerzitním kampusu mezi budovou rektorátu a tělocvičny. Menza dosahuje svou kapacitou až na 350 míst a je schopná vyrobit na 4000 jídel denně. Na výběr je v průměru osm teplých jídel a také thajská a indická kuchyně. Kromě toho se zde nachází samoobslužný bufet s doplňkovým sortimentem (bagety, saláty, studené a teplé nápoje, pečivo, cukrovinky a zákusky či vegetariánské saláty). Na výběr jsou jak vegetariánská jídla, tak i jídla připravená z BIO potravin.

Menzu Kollárova se nachází v centru města, přímo – jak název napovídá – v Kollárově ulici. Kapacita menzy je až 341 míst a denní max. výroba je 2300 jídel. Denní jídelníček obvykle zahrnuje šest teplých pokrmů. Dále tam je, stejně jako v menze Bory, samoobslužný bufet s doplňkovým sortimentem.

Pár tipů na závěr

Jakožto studující máš nárok na 60 dotovaných jídel za měsíc (v průměru 2 jídla denně). V menzách si můžeš vybrat přímo na místě z několika jídel, jelikož je zde zaveden bezobjednávkový systém. Avšak s výjimkou večeří, které je potřeba předem objednat na webskm.zcu.cz. Večeře v době prázdnin a ve zkouškovém období se nepodávají.

Držíš dietu a nabídka menzy ti ke štěstí a plnému břichu nestačí? Můžeš si jídlo samozřejmě připravit sám už doma a sníst ho pak ve škole o přestávce. Na našem blogu máme i speciální záložku Recepty, tak se klidně inspiruj a vař si doma!

Kontakt

http://skm.zcu.cz/