Zažeň hlad

Jsi na ZČU a dostal jsi právě hlad? Možností máš hned několik!

Můžeš si zakoupit sendvič v jednom z univerzitních bufetů, vybrat si čokoládovou tyčinku v jídelním automatu, anebo si zajít na chleba se škvarky do kavárny Družba. Jen pár kroků od hlavního univerzitního kampusu na Borech, hned vedle budovy FAV u nových bytovek, se nachází také pekařství a bistro a v samotném centru města je restaurací a jídelen bezpočet. Většina studentů ale obvykle volí stravování v menzách, které na ZČU fungují pod Správou menz a kolejí (SKM).

Stravování na ZČU

V Plzni máme 2 univerzitní menzy, v Chebu je studentům k dispozici jídelna v Integrované střední zemědělsko-manažerské škole s nabídkou dvou teplých jídel denně včetně večeří. Jídla v menzách jsou dotovaná, rozhodně se vyplatí platit svojí JIS kartou.

Menzu Bory najdeš v hlavním univerzitním kampusu mezi budovou rektorátu a tělocvičny. Menza dosahuje svou kapacitou až na 350 míst a je schopná vyrobit na 4000 jídel denně. Na výběr je v průměru osm teplých jídel a několik druhů minutek. Kromě toho se zde nachází samoobslužný bufet s doplňkovým sortimentem (bagety, saláty, studené a teplé nápoje, pečivo, cukrovinky a zákusky či vegetariánské saláty). Na výběr jsou jak vegetariánská jídla, tak i jídla připravená z BIO potravin.

Menzu Kollárova se nachází v centru města, přímo – jak název napovídá – v Kollárově ulici. Kapacita menzy je až 341 míst a denní max. výroba je 2300 jídel. Denní jídelníček obvykle zahrnuje šest teplých pokrmů. Dále tam je, stejně jako v menze Bory, samoobslužný bufet s doplňkovým sortimentem. Bohužel je v současné době až do odvolání uzavřena.

Jaké další bufety a kavárny se na univerzitě nachází, objevíš na mapě dole. Pokud tě zajímá spíš strava tekutá, mrkni na report od Kuby.

Pár tipů na závěr

Jakožto student máš nárok na 60 dotovaných jídel za měsíc (v průměru 2 jídla denně). V menzách si můžeš vybrat přímo na místě z několika jídel, jelikož je zde zaveden bezobjednávkový systém. Avšak s výjimkou večeří, které je potřeba předem objednat na webskm.zcu.cz. Večeře v době prázdnin a ve zkouškovém období se nepodávají.

Držíš dietu a nabídka menzy ti ke štěstí a plnému břichu nestačí? Můžeš si jídlo samozřejmě připravit sám už doma a sníst ho pak ve škole o přestávce. Na našem blogu máme i speciální záložku Recepty, tak se klidně inspiruj a vař si doma!

Kontakt

http://skm.zcu.cz/

Kam na jídlo?

Menzy

Menza Bory

Univerzitní 12

Menza Kollárova

Kollárova 19

Bufety a kavárny

VŠ bufet „FST“

Univerzitní 22

VŠ bufet „FPE“

Klatovská 51

VŠ bufet Bolevecká

Bolevecká 30

Kavárna CAFE-NTIS

Technická 8

Kavárna Univerzitní knihovny

Univerzitní 18

Univerzitní kavárna Družba

Sedláčkova 19