Studovny

Ideální místa na učení

Potřebuješ na učení klid nebo raději vyhledáváš rušnější prostředí? Ticho a klid ti poskytnou studovny v knihovně. Univerzitní klubovny bývají o poznání živější. Více podrobností, včetně informací, kde jsou k dispozici počítače, hledej na řádkách níže.

Studovny v knihovně

Studovny Univerzitní knihovny jsou v provozu dle otevírací doby dané knihovny. Lze je rezervovat telefonicky, mailem, nebo osobně. Prostor pro studium najdeš i přímo v knihovně „mezi regály“, kde najdeš nejen stůl a židli, ale často i počítač.

Knihovna Bory, Univerzitní 18, Plzeň

  • 3 kolektivní studovny pro 9-11 osob v přízemí, fungují výjimečně i jako noční studovny po konci otevírací doby knihovny, na pravidla se poptej u výpůjčního pultu.
  • 2 kolektivní studovny (vybaveny PC a jedna interaktivní tabulí) pro 11-15 osob v 1. patře; 9 individuálních studoven (4 z nich jsou  vybaveny PC) v 1. patře.

Filozofická a právnická knihovna, Sady pětatřicátníků, Plzeň:

  • Týmová studovna v 1. a 2. poschodí pro 10 osob, slouží především jako seminární místnost, kapacita 10 os., k dispozici 1 PC.
  • Klubovna v přízemí pro 15 osob, místo pro relaxaci a občerstvení.

Pedagogická knihovna, Klatovská 51, Plzeň:

  • Týmová studovna v 2. poschodí (místnost KL328) pro 12 osob, z toho 2 místa vybavená PC.
  • Studovna Veleslavínova (Veleslavínova 42, místnost VC112) pro 43 osob, z toho 9 míst vybavených PC.

Kam jinam?

Studovna FAV

Studovna FEL 

  • místnost EP 207, kapacita 15 osob

ŠKODA UNI.Space

  • relaxační prostor na FST, více info zde

Na ZČU jsou dále k dispozici počítačové učebny pod správou CIV nebo počítačová učebna na FEL (místnost EU506). Ideálním prostorem pro týmové poradny je rozhodně Kulturka ZČU v centru města nebo B-room v univerzitním kampusu na Borech. Někteří studenti si zase pochvalují atmosféru univerzitní kavárny Družba a jiní si rádi učivo opakují při hraní fotbálku ve „studentské chodbě“ na FST. O tom, že hledání vhodného místa pro studium je nadmíru subjektivní disciplínou, vypráví i tento náš článek.