Rok jedna

Všechno je jednou poprvé

Jak se neztratit na univerzitě, kam skočit na pivo a na něco dobrého, na jaké akce zajít a kde ve městě to žije? Nech si poradit od týmu Rok jedna, jehož aktivity zaštiťuje Informační a poradenské centrum ZČU a pan rektor.

Rok jedna, tuto dáš

Během roku organizuje tým Roku jedna workshopy, procházky městem, grilovačku a pilně informuje na sociální sítích o dění na ZČU i o dění v Plzni. Na blogu najdeš jednoduché recepty. Pokud máš vyzkoušený nějaký dobrý recept, můžeš se o něj podělit.

První rok na vejšce bývá těžký a samotné zkouškové není žádný med, proto se kdykoli obrať na IPC a požádej o pomoc. Zastihneš nás v univerzitním kampusu na Borech v budově CIVu (č. dveří UI 213) či v Kulturce (Sedláčkova 19).

Zářijový festival

Dvoudenní akce ti pomůže s orientací na univerzitě. Zjistíš, co kde na ZČU najdeš, co které pracoviště dělá a seznámíš se se studentskými spolky. Také ti nabídne příležitost potkat se s kamarády a dát si pivo. Součástí festivalu je i slam poetry, sportovní soutěže, prohlídky univerzitních budov i města, taneční workshopy nebo DJ live set.

První festivalový den se bude odehrávat v univerzitním kampusu na Borech, nejprve online přes YTB kanál Západočeská univerzita v Plzni, od 13:00 ve vnitrobloku Fakulty strojní ZČU jako součást oslav 30 let ZČU. V 19:00 balíme scénu a chystáme se na přesun na hlavní stage. Tam totiž budou od 20:00 vystupovat Tata Bojs. Určitě si program oslav 30 let ZČU pořádně projdi, zvláště hudební program stojí za pozornost. 

Druhý den prozkoumáme důkladně centrum města i tamější univerzitní budovy, ochutnáme pivo přímo u zdroje – v pivovaru Plzeňský Prazdroj a vše zakončíme debatou se studenty a absolventy a hudbou v Družbě.

Kontakt

Informační a poradenské centrum

Mgr. Tereza Svášková

e-mail: tsvaskov@rek.zcu.cz
tel. +420 377 631 356