Studentské otazníky
Blog, Život na ZČU

Erasmus Evening

Image

Máš rád cestování a baví tě objevovat nová místa? Láká tě představa stáže v zahraničí? V rámci svého studia na ZČU můžeš vycestovat a strávit semestr nebo celý akademický rok v zahraničí, získávat zkušenosti, zážitky a pilovat jazyky.

Za účelem seznámení studentů s možnostmi studijních výjezdů uspořádala tradičně Zahraniční kancelář – International office ZČU Erasmus Evening, kde se setkávají studenti, kteří nějaký výjezd do zahraničí již absolvovali, s těmi, u nichž je zatím vše ve fázi plánování. Akce se konala 2. listopadu 2021 v Anděl Music Baru a na programu bylo především sdílení zážitků z nejrůznějších míst po světě.

Večerem provázela paní Lenka Porazilová, kterou jistě zná každý student, jenž už měl příležitost se studijně někam podívat. Po zahájení účastníky čekalo první kolo otázek a odpovědí. V rámci akce se totiž také vyhlašovali vítězové soutěže o nejoriginálnější fotku v tričku Erasmus+, kteří se poté také podělili o své zážitky; mimo jiné ze surfování ve španělské La Coruñi, z bavorské snídaně v Regensburgu nebo z výletu k majáku v britském městečku Plymouth.

Následovala prezentace absolventky Fakulty ekonomické Barbory Havlové z norské univerzity OsloMet. Krom fotek nádherných scenérií jsme se mohli dozvědět také o norských cenách, proč zkoušky na severu trvají 4 hodiny a nebo jak vůbec funguje vybírání předmětů na partnerské univerzitě. Barbora také představila celý proces od výběru zahraniční univerzity až k návratu zpět do Plzně. Prezentace z prostředí Norska byla zároveň jedinou od vyjíždějícího studenta ZČU. Dále nás čekaly prezentace studentů, kteří si pro Erasmus vybrali Plzeň. I přes drobné technické překážky se nám tak povedlo se obrazně přesunout z Anděla do portugalské provincie Minho, na sever Francie do Lille, k sousedům do polského Krakowa a nakonec z Indonésie do Turecka. Získali jsme spoustu cestovních tipů, navštívili kampusy zahraničních univerzit a taky poznali střípky místní kuchyně. Na nejlepší kebab tedy vyraž do Turecka a pro křupavý máslový croissant zamiř do Francie. Kromě příjemné studentské atmosféry bylo během celého večera k dispozici občerstvení z kuchyně Anděl Café. Hodnotíme kladně, že bylo friendly i k vegetariánům.

Image

Pokud by ses večeru s Erasmáky chtěl příště zúčastnit taky, určitě sleduj Facebook International office ZČU, akce bývá párkrát do roka. Další zkušenosti z výjezdů od studentů z celého světa jsou k dispozici v Erasmus student’s reports database nebo přímo na našem blogu v článku Erasmus+ v Portugalsku.
A jaké máš vlastně možnosti, kam na studijní výjezd vyrazit? Na stránkách Zahraniční kanceláře najdeš mimo užitečných informací také seznam partnerských univerzit pro všechny fakulty, ústavy a pracoviště a rozhodně je z čeho vybírat. Tak držíme palce a vzhůru do světa za novými zkušenostmi!

Pokračujte ve čtení