Studentské otazníky
Blog, Objev Plzeňsko

Kudy v Plzni na inlinech? Přece tutady!

Image

Stále více se začínají objevovat slunečné dny, které je škoda prosedět celý den doma. Kromě venkovních procházek je další možností trávení času venku ježdění na inlinech.

Kolečkové brusle, na rozdíl od tvých nohou, jsou však o něco náročnější na terén, a tak vyrazit bruslit bez rozmyslu není dobrý nápad.

Tradiční možnosti

Jako první se nabízí spousta profláklých míst často speciálně určených na bruslení.

Jedním z nich je ovál na Slávii. Nachází se ve sportovním areálu v Borském parku mezi zastávkami MHD Borský park a Sídliště Bory, který je schován mezi tenisovými kurty. Svou polohou je velmi dobře dostupný, což je ale dost možná jeho největší nevýhoda. Při pěkných dnech tam totiž bruslaři vytvoří jednu dlouhou stonožku kroužící kolem dokola. Ovál má také malý obvod a jízda se tak velmi rychle může stát příliš stereotypní.

Další možností jsou Škoda Sportpark u zastávky Vodárna mezi Doudlevci a Slovany nebo Škodaland u vodní nádrže České údolí (možná známější jako Borská nebo Litická přehrada). I ty jsou cílem mnoha bruslařů obzvláště při pěkném počasí.

V neposlední řadě jsou mezi uživateli kolečkových bruslí známé Štruncovy sady. Okruh je ukrytý v příjemném stínu stromů, kousek od něj se můžeš kochat soutokem Mže a Radbuzy, i zde však budeš muset zkousnout velkou frekvenci okolních chodců, cyklistů a bruslařů. Jet se dá také ze Štruncových sadů podél Radbuzy kolem Papírny až k již zmíněnému Škoda Sportparku. Trasa je velmi fajn při horším počasí nebo v dopoledních časech, kdy ji nevyužívá tolik lidí. Vzhledem k tomu, že úzkou stezku používají cyklisti, bruslaři, chodci i psi, při vyšší koncentraci lidí je tato volba spíše pro otrlé.

Image

Mapa trasy ze Štruncových sadů do Škoda Sport Parku

Božkovský ostrov

Mimo střed města se ukrývá přes půl kilometru dlouhý okruh speciálně určený pro inline bruslaře v multifunkčním sportovním areálu na Božkovském ostrově. Ten je svou více než pětimetrovou šířkou mnohem více prostorově štědrý, možnost je také odpočinout si na lavičkách, případně na trávě. Až k němu se dovezeš trolejbusem číslo 12.

Z Hradiště do Radobyčic

Image

Mapa trasy z Hradiště do Radobyčic

Pokud pozorně čteš všechny tipy na procházky na našem blogu, není jistě žádným překvapením, že se zde objeví i spojnice Hradiště a Radobyčic. Od hradišťské plovárny na Úhlavě do Radobyčic totiž vede příjemná cyklostezka s mírným sklonem a délkou asi půl druhého kilometru. U plovárny si po projížďce můžeš koupit zasloužený smažák či jiné občerstvení.

Od Bolevce na Třemošnou

Image

Mapa trasy z Bolevce na Třemošnou

I tento tip se již v procházkách objevil. Od Kamenného rybníka na Bolevci se vyprav po cyklostezce podél železniční tratě až na Orlík a dále na začátek Třemošné. Ve skrytu lesa ujedeš po mírných kopečcích skoro dva kilometry. Když ti dojdou síly zrovna v Třemošné nebo na Orlíku, zpět do Plzně můžeš jet vlakem (z Orlíku dokonce v rámci předplatného v zóně 001 Plzeň).

Malesice – Radčice

Image

Mapa trasy z Malesic do Radobyčic

V neposlední řadě ještě jeden tip mimo centrum Plzně, tentokrát v mých oblíbených Malesicích. Z těch vede příjemná cyklostezka na kraj Radčic kolem kapličky Panny Marie Pomocné. Z obou městských částí tě do centra Plzně pohodlně odveze trolejbus číslo 11.

Protože většina z tipů mimo inline ovály odkazuje na cyklostezky, respektive stezky pro pěší a cyklisty, nezapomeň vždy na to, že na stezce jsou i jiní lidé. Preventivně očekávat vyjetí rychlého cyklisty ze zatáčky tě může leckdy zachránit od pádu do kopřiv.

Pokračujte ve čtení