Blog, Objev Plzeňsko

Kam se zašít s učením (kofeinové edice)

O tom, že hledání vhodného místa pro studium je nadmíru subjektivní disciplínou, vypráví i tento náš článek.

Chvíli trvalo, než jsme si na bytě zařídili internet a škola začínala až za týden. Jako nováček ve městě jsem tak hledala wi-fi připojení v kavárnách. Byl rok 2012, mobil jsem měla už tehdy pravěký a bez dat, a s Macbookem od ségry jsem si přidala nadmíru moderní a mobilní. Ale i se super cool přístrojem vám po dvou hodinách ten jeden šálek kafe moc nechutná. Tehdy začalo mé hledání nejlepšího místa na studium v Plzni, kde můžete sedět tak dlouho, jak jen chcete, mít spolehlivé a rychlé wi-fi připojení zdarma, dát si pití i jídlo za studentskou cenu a cítit se pořád v pohodě.

Lungo a heslo na wifinu, prosím

Mezi studenty vyhledávané kavárny v centru města rozhodně patří Anděl v Bezručově ulici. K vínu dostanete arašídy zdarma, kávu mají taky dobrou a je tam klid a dobré internetové připojení. Mírně matoucí (resp. rozptylující) jsou jen pořady o přírodě, které běží na tamních obrazovkách.

Hned patro nad Andělem se nachází Café Regner, který nabízí trochu jiný sortiment i návštěvníky. Usazení v pohodlných ušácích, vypadají zpravidla jako z rubriky Hipsters of Pilsen. Je zde knihovnička a velmi dobře se pracuje v odděleném salonku. Bonusem je pak krásný leč věčně obsazený balkon. Zajděte!

Poslední dva roky zažívá centrum kavárenský boom (letošní jaro tedy nepočítám). Zámožnější fajnšmekři jistě ocení vynikající kavárnu Le Frenchie jen ve Smetanových sadech. Pravidelně zde hostí tzv. Speak Dating (francouzské konverzace) a jsou vyhlášení skvělými snídaněmi. Zůstaneme-li u „nových podniků“, za zmínku rozhodně stojí Schovaná kavárna, která mimo jiné skýtá fotogenické výhledy z jejich schovaného dvorku.

Mnoho mých kamarádů chodívá(valo) studovat do CrossCafe, plzeňského řetězce kaváren. Tamější káva sice štěpí zákazníky na dva tábory, šlehačkové a čokoládové dorty jsou ale sázkou na jistotu. Navíc zde můžete sedět s jedním nápojem klidně až do zavíračky.

Obsluha vás nevyruší ani v Papírně, kde si jen objednáš a pak makáš a makáš. Papírna sice není v centru města, pro studium je to však dobré místo. Jejich velké, vzdušné prostory a venkovní posezení stojí za návštěvu.

Samozřejmě, že dobré kavárny najdete i přímo na univerzitě. O tom více ale příště.