Studentské otazníky
Blog, Tipy & triky

Jak sehnat bydlení a levně ho zařídit

Studentské byty jsou často nevybavené, kolikrát tam nenajdeš pračku a někdy ani lednici. Ani pokoje na kolejích většinou neoplývají krásou a už mají něco za sebou. Není to ale tragédie. Buď nakoupíš vybavení nové a vezmeš to jako dlouhodobou investici, anebo se chytře podíváš, jaké vybavení se dá sehnat tzv. z druhé ruky. V článku najdeš pár tipů, kde pořídit nejen vybavení bytu, ale také třeba kde nakoupit kolo, kytky nebo oblečení. A i když interiérový design není zrovna tvoje parketa nebo nepotřebuješ mít pokojíček jako z časopisu, trochu času tomu věnuj. Přeci jen, plánuješ tu strávit pár let, ne?

Kamenné prodejny – bydlení, vybavení

Bazar za obchodním domem Centrum Doubravka

Bazar nabízí postele, matrace, lampy, seženeš zde téměř všechno, ale web / FB zřejmě nevlastní. Musíš tedy zajít osobně a podívat se na aktuální nabídku. Ceny jsou zde příznivé.

Bazar J+P – zastavárna ve zdravotnickém středisku na Skvrňanech http://www.bazar-plzen.cz/

I v tomto bazaru najdeš téměř vše od nábytku až po nádobí a dekorace. Bazar má internetové stránky, kde si můžeš prohlédnout nabídku, zejména retro kousků. Nabídka bazaru je ale mnohem širší, proto doporučuji osobní návštěvu.

Bleší trhy Plzeň, www.antiktrhy.cz

Blešák je pořádán každou sobotu a neděli za plaveckou halou na Slovanech. Vstupné je symbolických 15 korun a seženeš zde vše možné i nemožné od oblečení, nábytku, nádobí, přes knihy, kytky až po takové úlovky jako jsou např. pěkné městské kolo.

Internet – bydlení, vybavení

FB skupina ISMAP SALES – International Students Medical Association of Pilsen, https://www.facebook.com/groups/259386220822007

FB skupina, kde se zahraniční studenti zbavují zpravidla skoro nového nábytku a vybavení do bytu za hubičku. Často se zde také objevuje nabídka bydlení. Největší šance zde něco sehnat je před koncem semestru, kdy se zahraniční studenti chystají na odjezd a zbavují se věcí.

Bezpeněžní zóna, https://www.facebook.com/groups/142927829228046

Facebooková stránka určená pro vzájemné sdílení věcí a služeb bez použití peněz. Má velký počet členů z řad široké veřejnosti, takže šance sehnat zde potřebné věci je velká.

Plzeňská čenžárna, https://www.facebook.com/groups/886156441512798

Výměnu věcí znáš asi pod označením SWAP. V Plzni ale termín SWAP platí jen pro oblečení. Ačkoliv jsme město moderní, u nás se prostě postaru čenžuje 😉 Na této FB stránce najdeš snad všechno a na výměně se vždy domluvíš.

A jak najít bydlení?

Bydlení/Spolubydlení v Plzni, https://www.facebook.com/groups/148032482067623

Bydlení – Plzeňský kraj, https://www.facebook.com/groups/BPBKARPlzen

Na těchto stránkách najdeš aktuální nabídku bydlení, případně můžeš vznést svůj požadavek, určitě se někdo ozve zpět. V tomto případě doporučuji ovšem obezřetnost a například na prohlídky bytů chodit alespoň ve dvou.

Pokračujte ve čtení