Vylepši si CV pomocí online kurzů

Přišel čas najít zase nějakou brigádu nebo práci, ale když se díváš na svoje CV neboli životopis (Curriculum vitæ), není to žádná sláva. Praxi nebo studium asi jen tak nedoplníš, ale za to můžeš vylepšit dovednosti, ať jsi zrovna kdekoli, pomocí online kurzů. A co všechno se tímhle způsobem můžeš naučit nebo zlepšit? Pojď se na to kouknout!

Google Digitální garáž

Přesně tak – Google nabízí bezplatné online kurzy, za jejichž absolvování můžeš získat dokonce i certifikát. Cílem projektu Digitální garáž je získání a pilování digitálních dovedností, které mohou pozitivně ovlivnit růst jednotlivců, firem i celé ekonomiky a získání poznání, jak z technologické revoluce vytěžit maximum. Mezi kurzy si můžeš vybrat ze tří kategorií: Digitální marketing, Kariérní rozvoj a Data a technologie.

Zmíněný certifikát můžeš získat konkrétně za kurz Základy digitálního marketingu, jenž obsahuje 26 modulů, ve kterých se naučíš o analytice, obchodní strategii, obsahovém marketingu a reklamě nebo třeba o elektronickém obchodě. Kurz by ti měl zabrat cca 40 hodin.

Seduo

Seduo se zaměřuje na kurzy týkající se převážně profesního a osobnostního rozvoje. Věděl jsi například, že e-mail není to samé co email? Jak e-mail správně naformátovat a kdy používat zkratky se naučíš v kurzu Etikety e-mailování. Zaujmout by tě taky mohly jazykové kurzy nadšeného učitele angličtiny Bronislava Sobotky. Seduo nabízí jak bezplatné, tak placené kurzy.

Learn2Code

Stránka Learn2Code je vhodnější pro nadšence moderních technologií. Nabízí totiž kurzy programování webových stránek, mobilních aplikací, marketingu, práce s grafikou a designu. Pomůže ti kupříkladu s WordPressem, Pythonem, C# nebo Google Ads. Můžeš zkusit více než 90 kurzů, které jsou akreditovány Ministerstvem školství, vědy, výzkumu a sportu Slovenské republiky, jelikož se jedná o slovenskou společnost. Za předplatné, které začíná kolem 640 Kč/ měsíc se ti zpřístupní všechny kurzy. Nově zde najdeš například Úvod do etického hackingu. Zadarmo si zde můžeš zkusit kurz Java pro začátečníky.

Skillshare

Pro použití téhle stránky budeš potřebovat znalost angličtiny. Skillshare nabízí sice bezplatné videokurzy, ale většina se ti zpřístupní, pokud účet vylepšíš na premium verzi se sedmidenní free lhůtou. Za to zde najdeš velmi rozmanité portfolio kurzů – od animace až po kreativní psaní. Co se třeba naučit pracovat s Photoshopem nebo zjistit něco o akciovém trhu?

edX

Oxford, Cambridge, Stanford, Sorbonne nebo Harvard, to zní v životopisu docela dobře, ne? EdX je způsob, jak získat vzdělání (nejen) z těchto prestižních univerzit. Je zde přes tři tisíce kurzů, opět v angličtině. Na své si přijde téměř každý obor a většina kurzů je přístupná zadarmo nebo s volitelným upgradem. Koukni na seznam všech předmětů!

LinkedIn Learning

LinkedIn možná znáš jako profesní sociální síť, kde lze najít zajímavé příležitosti a osobnosti, ale věděl jsi, že také poskytuje online kurzy? Můžeš zde vypilovat komunikační schopnosti, obchodní dovednosti, ale jsou zde kurzy například i Business Intelligence. K absolvování budeš opět potřebovat znalost angličtiny a zaplacení vstupního poplatku. Momentálně ale můžeš využít první měsíc přístup ke všem kurzům zadarmo. Po získání certifikátu ho pak můžeš rovnou hodit na svůj LinkedIn profil.

Závěrem je nutno říct, že ne všechny certifikáty ti zaručí získání vysněné práce. Pamatuj, že v životopisu bys měl zmínit právě ty dovednosti, které budou s pracovní pozicí souviset. Certifikát z online kurzu vaření sice může personalistu nabízející kancelářskou pozici zaujmout, avšak mnohem víc se ti bude hodit třeba v gastronomii.

Pokud máš s online kurzy už zkušenost nebo tě napadají tipy na stránky, které jsme nezmínili, neváhej se nám ozvat na Facebooku Informačního a poradenského centra ZČU nebo na Instagramu!