Studentské otazníky
Blog, Život na ZČU

Co mi dalo členství ve studentském spolku?

Chceš ke studiu dělat něco navíc? Přemýšlíš nad vstupem do studentské organizace, ale nevíš, co ti může členství dát? Tak si přečti můj příběh o tom, co pro mě znamená členství v AIESEC.

Už je to rok a půl, co se angažuji ve studentské organizaci. Za tu dobu mi to dalo spoustu zkušeností, skvělých zážitků a lidí do života, za což jsem upřímně vděčná. 

Do organizace AIESEC jsem se přidala, protože mi bylo nejbližší jejich poslání a znala jsem jejich aktivity už ze střední školy. Při nástupu na vysokou školu jsem se rozhodla věnovat se i jiné činnosti než studiu. Získat zkušenosti prostřednictvím studentské organizace mi přišlo jako nejlepší volba. Tvořit projekty se studenty z jiných škol a oborů je velice obohacující, posouvá mě to vpřed a zlepšuji se v mnoha oblastech. 

Na členství ve studentské organizaci si cením zejména toho, že stále potkávám nové lidi a také získávám praxi.

Díky tomu, že jsem členkou organizace, jsem se seznámila se zajímavými a inspirativními lidmi, našla jsem kamarády na celý život – ať už přímo v organizaci, nebo díky ní. Například díky stážím, které AIESEC zprostředkovává, mám kamarádku z Indonésie, se kterou jsem v kontaktu a jen, co to bude možné, poletím ji navštívit. Moc se na náš společně strávený čas těším.

Měla jsem možnost vyzkoušet si práci v týmu a také vést vlastní tým. Pracovala jsem na projektech od začátku až do konce, zúčastnila jsem se spousty workshopů, konferencí a jiných zajímavých vzdělávacích akcí.

Všechny akce a spolková setkání pro mě byly obrovským zážitkem a motivací. Zlepšila jsem například své dovednosti v oblasti leadershipu, komunikaci s ostatními lidmi a v sebereflexi, organizaci, time managementu, stanovování priorit a v oblasti mentoringu lidí. Hlavně jsem si všechny tyto věci mohla vyzkoušet v praxi. Prezentovala jsem naše aktivity  studentům z různých fakult, diskutovala na národních AIESEC konferencích se studenty z jiných českých měst. Zúčastnila jsem se workshopů rozvijejících soft skills i hard skills a měla jedinečnou příležitost se seznámit se zástupci firem i neziskového sektoru. 

Získala jsem skvělé zkušenosti v oblasti marketingu pomocí tvoření různých příspěvků a plánování událostí na sociálních sítích, dále v oblasti prodeje či projekt managementu.

Jsem aktivní i v době covidové.

Je pro mě obrovsky důležité obklopovat se lidmi, kteří chtějí od života něco víc, kteří se nebojí nových věcí, zkoušejí různé cesty a využívají příležitostí. Přála bych si, abych byla obklopena co nejvíce pozitivními a cílevědomými lidmi. Takoví lidé šíři optimismus do svého okolí a povzbuzují sebe i ostatní lidi. Věřím tomu, že díky těmto lidem bude svět lepším místem.

Teď v době „covidové“ je pro mě možnost být součástí takového kolektivu o to důležitější a přínosnější. Stále jsem v kontaktu s lidmi (i když jen online). Můžu se zaměřit na svůj obor studia trochu z jiného pohledu a více z praxe. Leccos si vyzkoušet na reálných projektech. Vnímám to jako rozšíření informací a znalostí ze školy a propojení teoretických znalostí s praktickými.

Jsem moc ráda za lidi, které jsem měla možnost potkat. A rozhodně bych tuhle zkušenost doporučila každému, kdo je otevřen novým příležitostem a chce na sobě pracovat.

Pokračujte ve čtení