Studentské otazníky
Blog, Tipy & triky

Cestujeme (s) Instagramem 

Image

Léto je nenávratně pryč a spousta z nás se v myšlenkách vrací k teplým letním večerům, dobrodružným výletům nebo táborákům s kamarády. Zkrátka nám tak trochu začíná chybět cestování. Připravila jsem pro tebe pár tipů na inspirativní instagramové účty, díky kterým můžeš objevovat nová místa a nebo se jen kochat krásnými fotkami. 

Cestovatelských účtů je na Instagramu mnoho, já jsem vybrala ty, které mne nejvíce baví sledovat a odnáším si z nich spoustu zajímavých informací, rad a tipů.

Exploringtogether 

Mým prvním tipem je účet exploringtogether, který spravuje mladý pár Martina a Matěj. Dvojice se snaží ukazovat, že cestování nemusí být vždy jen drahá záležitost a když člověk alespoň trochu chce, dokáže cestovat i s málem. Martina s Matějem procestovali už pořádný kus světa, na kontě mají Střední Ameriku, téměř celou Evropu, Egypt, Tunisko a taky Tanzánii.

A co je na jejich profilu úplně nejlepší? Možnost nechat si naplánovat vlastní výlet přímo od jeho autorů, kteří ti vytvoří itinerář výletu ve stylu – za málo peněz hodně muziky.

Tondyny 

Tonda je mladý cestovatel, který je již sedm měsíců na cestách a aktuálně (tedy v době vydání článku) se nachází v Indonésii. Tonda odjakživa toužil po velké cestě, a tak se rozhodl po studiích konečně vyrazit. Vydal se tak například z Česka do Pákistánu, a to stopem. Tonda je příkladem toho, že po studiích člověk nutně nemusí hned nastoupit do pracovního procesu, ale může se vydat cestou poznání a hledání sebe sama formou poznávání druhých. 

terumenclova

Další inspirativní cestovatelskou osobností je pro mě Teru Menclová. Na jejím profilu najdeš především tipy na rozličné túry, autorka turistiku miluje a pokořila už řadu světových vrcholů. Nedávno se vydala na okruh kolem nejvyšší hory Evropy (Mont Blanc), který na svém instagramovém účtu detailně zdokumentovala. Kromě toho má Terka taky podcast Road Wide Open, ve kterém její hosté sdílí své příběhy z cest, a to jak ty inspirativní a motivační, tak i odstrašující. Jako bonus je Terka fotografka, tudíž její fotky z cest jsou opravdu profi a při prohlížení jejího profilu se mi často až tají dech.

Janka Travelhacker

I naši sousedé mají spoustu super cestovatelů, kteří se dělí o své zážitky skrz sociální sítě. Krásným příkladem je slovenská blogerka Janka Travelhacker, která na svůj profil přidává praktické tipy ze svých cest. Dozvíš se, jak během cestování ušetřit peníze, čas a především nervy. Konkrétně doporučuje, jak vybrat cestovní pojištění, pronajmout auto, hledat letenky či ubytování. Dozvíš se mnoho informací ze všech možných států světa, Janka má totiž na svém kontě již 82 procestovaných zemí. Cestovatelka má také moc hezky zpracovaný blog Travelhacker.

Původně jsem chtěla poskytnout jen tipy na české a slovenské účty, každopádně bych se ráda podělila o ještě jeden zajímavý zahraniční účet. Spolu s přítelem cestujeme totiž především na motorce, a tak mě Instagram Henrietty, která zvládá tímto způsobem cestovat úplně sama, hodně zaujal.

Henriette_fortheloveofwheels

Henriette je žena ve středním věku pocházející z Dánska, která opustila svou práci a rozhodla se sama procestovat na motorce velký kus světa. Své příspěvky na profilu henriette_fortheloveofwheels píše formou kratších příběhů, ze kterých se člověk dozví nejen co sama Henriette zažila, ale také informace o kultuře dané země a jejích obyvatel. Poslední měsíce například strávila v Africe, odkud přidávala spoustu zajímavých příspěvků, ve kterých ukazovala, jak jsou místní pohostinní a (alespoň mně) bořila zažité mýty týkající se tohoto kontinentu. Henriette dokazuje, že cestovat sólo na motorce je možné, i když nejsi zrovna dvoumetrový chlapák se silou medvěda. Kromě Instagramu natáčí videa také na  YouTube kanál For The Love Of Wheels.

Doufám, že jsem na tebe alespoň trochu přenesla cestovatelskou náladu a že zmíněné profily využiješ jako inspiraci. Pokud máš další tipy na fajn cestovatelské účty, neboj se nám napsat třeba na Instagram ipczcu (Informační a poradenské centrum ZČU). 

Pokračujte ve čtení