Studentské otazníky
Blog, Tipy & triky

Pocket tips: Kavárny

Image

aneb Další článek ze série „kapesních tipů“, kterou jsem, jako tenhle perex, ukradl Martinovi. Snad se na mě nebude zlobit.

Rád sedávám ve městě, protože potkávám spousty lidí, který znám, na což si všichni, se kterými chodím na kafe pořád stěžují. Na co si ale nikdy nestěžují jsou tyhle skvělé kavárny, do kterých společně chodíme! A teď se sem podíváš i ty. Nemáš zač.

Frenchie’s frenčíza 

Dal jsem ji sem jenom proto, že mě napadla tahle slovní hříčka? Možná… I když se snažím představit ty méně známé kavárny v Plzni, nemůžu opomenout mé nejoblíbenější. Le Frenchie je teď v Plzni hned dvakrát (jednou pod Velkým divadlem a jednou na rohu Pražské ulice na náměstí), nedávno ještě otevřeli další pobočku, a to Stan na Americké třídě. Ačkoliv si moje elitářštější kamarádky baristky stěžují, že tyhle kavárny nejsou dost hipsterské, já sem chodím moc rád (třeba i psát tenhle článek!). Mají tu fajn kafe, ledový čaj, brunch; co víc bych mohl chtít.

Orient Coffee

Podobně jako klub Hifáč je Orient Coffee tak známým neznámým podnikem, že už vlastně není neznámý, ale známý. Co se tímhle snažím říct? Že je to skvělá malinká kavárna přímo u zastávky tramvaje číslo 1 i 2 na náměstí Republiky. Jde se tam průchodem do vnitrobloku a nenech se zmást prodejnou, která má vchod směrem k náměstí, kavárna je opravdu až dál na dvorku. V Orient Coffee si určitě pochutnáš na dobré kávě a užiješ si jeho ikonický cozy vibe.

Schovaná kavárna

Paradoxně si myslím, že Schovaná kavárna je míň schovaná, než Orient Coffee. Je od něj vlastně jen pár kroků. Když půjdeš podél tramvajových kolejí z kopce, tak po pravé straně na Schovanku” narazíš. Tahle kavárna je známá svým dvorkem a tím, že se zde často konají koncerty, takže právě tu narazíš na spoustu (mých) kamarádů. A tím, že není úplně mainstream, tu najdeš větší klid. Zkrátka jde o fajn zašívárnu.

Chromá liška

Ne, nedoporučuju ji jenom kvůli názvu…, ale body si tím u mě určitě získala. Trasa sem se trošku hůř popisuje, a tak doporučuju napsat do mapy Rooseveltova 35/15 a najdeš ji. Nachází se v krásné plzeňské uličce, ač skrytá, tak pořád v centru. Je to jedna z těch malinkých kaváren, které jsou provozované opravdu z lásky ke kávě a všemu, co k ní patří. V popisu všech superlativ bych se opakoval, takže sem prostě zajdi.

Šálek & Špunt / Na Náplavce

Šálek & Špunt má v Plzni dvě pobočky, jednu Na Náplavce a druhou U Branky. Právě tahle kavárna je asi nejmíň schovaná ze všech zmíněných, protože je umístěná v prosklené krabici nad řekou Radbuzou. Až příště půjdeš z Anglického na Denisovo nábřeží přes červený most, skoč si do Šálku na něco dobrého. Na jaře a v létě je super sedět na venkovní terase, přímo na mostě a užívat si kafe na sluníčku, v zimě si užiješ zelený interiér, dáš si super dortík a zvláště pak při dešti to má svoji atmosféru.

No, a to je všechno! Já si zatím, než mi vychladne cappuccino, jdu dát dortík a napsat nějaký další článek na Otazníky.

Image
 1. Le Frenchie
  Pražská 2
 2. Orient Coffee
  nám. Republiky 3/3
 3. Schovaná kavárna
  Zbrojnická 6
 4. Chromá liška
  Roosveltova 35/15
 5. Šálek & Špunt
  Anglické nábřeží

Mapka, zdroj: https://www.google.com/maps

Pokračujte ve čtení