Studentské otazníky
Blog, Tipy & triky

Netradiční sportoviště v Plzni

Image

Vždy si toužil být závodníkem, mrštným parkouristou či je tvým vzorem Adam Ondra? Lákají tě činky, ale klasická posilovna není nic pro tebe? Podíváme se na to, co ti Plzeň může nabídnout.

Lezecké centrum V16

Pro milovníky lezení bez jištění je lezecké centrum V16 jasnou volbou. V tomto lezeckém centru je možnost lezení krátkých označených lezeckých cest (tzv. boulderů) do výšky 4 m. Lezecké cesty jsou zde označené barvami, které značí velmi snadnou až těžkou obtížnost. Proto se nemusíš bát, že by pro tebe lezení bylo až moc náročné. Vyřádí se tu zkušení lezci, ale i ti, kteří se s lezením teprve seznamují.

Jednorázové vstupné pro studenta je 145 Kč, pokud však přijdeš lézt kdykoliv od pondělí do pátku do 17:00, cena se sníží na 110 Kč. Jestliže tě lezení začne bavit a budeš centrum navštěvovat často, vyplatí se ti pořídit si nějakou z nabízených permanentek.

Kurzy pro dospělé

Pokud jsi lezením nepolíbený a chtěl bys nad sebou nějaký dohled, lezecké centrum V16 nabízí také kurzy pro dospělé, kde tě zkušení instruktoři seznámí s problematikou boulderingu. Výuka probíhá ve skupinách, využít však můžeš i individuálních lekcí. Skupinová lekce pro 4 osoby tě vyjde na 850 Kč/osoba, individuální trénink pak na 2100 Kč.

Co s sebou a kam vlastně jít?

Nezapomeň, že na lezení budeš potřebovat speciální boty, tzv. lezečky, které se dají půjčit za 50 Kč přímo v centru. Neobejdeš se ani bez magnézia, pokud nemáš své, za 30 Kč si ho může také půjčit. Lezecké centrum V16 se nachází v Kollárově ulici hned vedle menzy. Co je víc, než mít po vydatném výkonu možnost si dojít na jídlo?

Pravidelně také probíhá obměna boulderů, nemusíš se tak bát, že by ses za chvíli naučil všechny cesty z paměti a přestalo by tě lezení bavit. Nové informace a zajímavosti z centra můžeš sledovat na jejich Instagramu nebo Facebooku.

Image

KartArena

Máš rád rychlou jízdu, adrenalin a chceš zažít nevšední zážitek? Pokud jsi odpověděl ano, tak KartArena je to pravé místo pro tebe. Jedná se o nejmodernější motokárovou dráhu v Plzni, kterou najdeš v blízkosti hlavního vlakového nádraží.

Pár zajímavých čísel 

Max. rychlost až 70 km/hod., průměrná rychlost jednoho kola cca 40 km/hod., 19 zatáček, a nejdelší úsek, kde můžeš jet s plným plynem, čítající 140 m. Celá dráha splňuje nejpřísnější nároky na bezpečnost dráhy, které odpovídají evropským normám a svými parametry je možné ji zařadit mezi nejbezpečnější a nejkvalitnější tratě v Evropě.

Co se týče vstupného, nejedná se o nejlevnější možnou aktivitu. 10 minut jízdy tě přijde na 250 Kč. Garantuji ti, že to za ale za výdaj určitě stojí. Může se zdát, že se jedná o poměrně krátkou dobu, nenech se ale zmást. Pokud nejsi na motokáry zvyklý, tak 10 min bohatě stačí a dost možná ucítíš ruce ještě pár dní po jízdě.

Staň se členem

Jestliže bys měl v plánu chodit na motokáry pravidelně, vyplatí se ti být členem Kartklubu. Každá tvá jízda bude zaznamenána na tvou kartu; čím víc jízd zajedeš, tím větší bonus získáš. Odměnou za tvé získané body je samotná jízda na motokáře zdarma, získání závodních rukavic, zapůjčení kamery na přilbu s SD kartou nebo ruční mytí a čištění automobilu. Navíc když zajedeš trať pod určitý čas, získáš extra body navíc, a staneš se tak buď bronzovým, stříbrným nebo zlatým členem. Doporučuji ti sledovat Facebook KartAreny, kde se vždy včas dozvíš, zda není dráha zrovna zarezervována na soukromou akci, jestli se nekonají nějaké závody či další zajímavé akce.

Image

CrossFit Plzeň

Crossfit se skládá ze 3 základních disciplín, jimiž jsou atletika, gymnastika a vzpírání. Jde tedy o velmi komplexní cvičení, které zvyšuje fyzickou zdatnost za použití široké škály cviků, které vychází především ze třech jmenovaných disciplín. Zaručuji ti, že se při crossfitu nebudeš nikdy nudit a každé cvičení bude úplně jiné. Crossfit v Plzni je ti nablízku víc, než si myslíš – nachází se totiž jen co by kamenem dohodil od Favky.

Bez správné techniky ani ránu

Aby ses mohl zúčastnit pravidelných lekcí, musíš si projít On Ramp kurzem, ve kterém se naučíš základní pohyby a jejich správné provedení. Bez absolvování tohoto kurzu se nebudeš moct zúčastnit vypisovaných lekcí. A víš, co je super? Do konce dubna je pro všechny studenty ze ZČU On Ramp kurz zcela zdarma, jediné, co potřebuješ, je předložit na recepci svou JIS kartu. 

Proč Crossfit vyzkoušet? 

Během cvičení nedokážeš myslet na nic jiného než na výkon (a občas si možná položíš otázku, proč to vlastně děláš), ale ten pocit po odcvičeném workoutu je k nezaplacení. Zapomeneš na veškeré problémy všedního života a budeš z tělocvičny odcházet se skvělým pocitem.

Image

In Motion Academy

Už od mala tě bavilo přeskakovat venku, co se dalo, lézt po stromech a všeobecně se vyškrábat na to, co zrovna bylo poblíž? Parkour! Parkour je to, co tvoje dětská dušička toužila vždycky vyzkoušet, a teď máš tu možnost v In Motion Academy

Co to Parkour vlastně je?

Parkour je pohyb, jehož základem je dostat se z jednoho bodu do druhého co nejefektivnějším způsobem a nejlépe k tomu spotřebovat co nejméně energie s využitím vlastního těla. V In Motion Academy si stojí za tím, že parkour není pouhá fyzická aktivita, ale může sloužit i jako komplexní seberozvojová disciplína.

Cítíš, že by to mohlo být to pravé ořechové?

V tom případě se mrkni na rozvrh, kde je přehledně zaznamenáno, v jakých dnech se uskutečňují tréninky pro dospělé. Teď už jen stačí vybrat termín, založit si účet a přihlásit se. Máš možnost si první trénink vyzkoušet zcela zdarma a až po jeho absolvování se můžeš rozhodnout, zda bys chtěl v parkouru pokračovat. Takže vlastně nemáš, co ztratit. 

Image

Znáš nějaké netradiční sportoviště, které rád navštěvuješ a stálo by za zmínku? Poděl se o něj s námi na Instagramu IPC ZČU.  

Pokračujte ve čtení