Studentské otazníky
Blog, Tipy & triky

Kvízy v Plzni

Image

Kvízy mají různé názvy, myšlenka je vesměs stejná – užít si večer v doprovodu přátel u kvalitního jídla a pití (nejčastěji u půllitru piva) a zároveň poměřit své znalosti s ostatními hráči.

Jak vlastně takový kvíz probíhá?

Nejprve si sestavíš tým, který musí mít minimálně 2 a maximálně 6 nebo 8 hráčů (záleží na tom, jaký maximální počet si daná akce určí). Následně si vymyslíte originální název týmu a pod ním se přihlásíte na sociálních sítích vybraného podniku. Za každého hráče se platí startovné, které se pohybuje v rozmezí 50 – 80 Kč. Témata jsou pro každý kvíz jiná, takže si na své přijde opravdu každý. Odpovědi na jednotlivé otázky zaznamenáváte na papír, celkové výsledky pak vyhodnotí moderátor, který provází celým večerem. Zkrátka to není žádná věda. Takže už se jen stačí vydat v ten správný čas na vybrané místo, kde se kvíz pořádá a můžete soutěžit. Nic jiného než vlastní vědomosti s sebou nepotřebujete. 

Hospodský kvíz

Hospodský kvíz je vědomostní soutěž, která probíhá ve spoustě různých podnicích po celé ČR a na starost ji má stejnojmenná společnost Hospodský kvíz s. r. o.. V Hospodském kvízu odpovídáte s týmem celkově na 56 otázek, které jsou rozděleny do 5 kol po 11 otázkách a závěrečné bonusové otázky. V Plzni se tyto kvízy konají na 5 místech: 

Pivotečka – úterý od 18:00

Restaurace Éčko – středa od 19:00

No limit bar – čtvrtek od 19:00

U Souseda – čtvrtek od 19:30

Vysokoškolský klub Studna – čtvrtek od 19:30

Na facebookových stránkách výše zmíněných podniků najdeš vždy událost, kdy se kvíz pořádá a instrukce, jak se přihlásit. Bar U Souseda a Studna mají dokonce vytvořenou Facebookovou skupinu, kde mají veškeré informace a termíny hezky pohromadě. 

Poté, co se s týmem zúčastníte nějakého kvízu, můžete sledovat a porovnávat výsledky s ostatními týmy z celé ČR. 

Kvíz u Pivka

V Jameson Rock Club Plzeň můžeš přijít soutěžit každé úterý od 19:00. Tyto kvízy pořádá Hravé trio, což je skupina nadšenců, kteří vytváří kvízové večery a další zábavné aktivity pro dospělé. Na jejich facebookové stránce můžeš dokonce rozhodovat o tom, jaké téma kvízu bude v následujícím kole. Své vědomosti poměřuješ nejen s týmy v Jameson Rock Clubu, ale také s týmy z Mariánských Lázní, Karlových Varů a Tachova. Celkově se pořádá 15 kol, můžeš se tedy zapojit kdykoliv.

Chytrý kvíz

Další možností je Chytrý kvíz, který pořádá soutěžní večery ve VŠ klubu Ucho a VŠ klubu Bastila. Přihlásíš se opět stejně jako u zmiňovaného Hospodského kvízu – přes sociální sítě vybraného podniku. Navíc se teď pořádá celostátní kvízová soutěž, kde jsou vypsané 4 kategorie: nejlepší týmy, pravidelně chodící, největší týmy a 14denní kvízy. Určitě neváhej a přečti si o soutěži více informací. Proč? Můžeš vyhrát skvělé ceny, tou největší je skupinový vstup do adrenalinového centra TEPfactor, odkud si bezpochyby odneseš neskutečné zážitky. 

Kvízy v Družbě

Na kvízy můžeš zajít i do univerzitní kavárny Družba. Zrovna 28. 4. 2022 se zde koná Pubkvíz TADY A TEĎ, který je oslavou 18 let od vzniku Pubkvízu. Soutěžící tým může mít minimálně 3 a maximálně 8 hráčů. Přihlášky se musí zaslat do 25. 4. 2022 na email uvedený na Facebookové události, tak to nepropásni. 

Co si o hospodských kvízech myslí studentka Kateřina Moravcová, která se kvízů pravidelně účastní? 

Hospodské kvízy jsou pro mě hlavně odreagování od každodenního shonu a spěchu. Posedím a pobavím se se svými přáteli, plus si u toho můžu dát pivo. Většinou se dozvím, jak málo toho ve skutečnosti vím, ale i v tom je to kouzlo, že si člověk vlastně rozšiřuje či obnovuje své obzory. Jako nedávno, když jsem sama sebe překvapila, kolik toho vím o Velké pardubické. Samozřejmě jsou i témata, která vyloženě nesednou, to pro mne bylo třeba téma MMA zápasů nebo halogenů, ale každý ví něco jiného a zážitek z kvízů mi to rozhodně nezkazí.

Pokračujte ve čtení