Studentské otazníky
Blog, Objev Plzeňsko

Kam v létě za kulturou

Image
Utlumená kultura se opět probouzí a my ti poradíme, kde ji v Plzni během prázdnin můžeš najít!

Letní kina

Jestli jsi fanda do filmů a zároveň se nemůžeš nabažit teplých letních večerů, jsou pro tebe  letňáky trefa do černého. 

Hrakuléto

Plovárna Hradiště se nachází kousek od Černic. V rámci Hradišťského kulturního léta se zde bude promítat každý večer od 17. července do 25. července; začátek vždy od 21 hodin. Výtěžek ze vstupného, které činí 50 Kč, půjde na charitativní účely. 

Biograf na dvorku

Anděl music bar také provozuje večerní promítačky a to na svém kouzelném kulturním dvorečku. Seznam akcí najdeš na jejich facebookových stránkách.

Letní kino v Plzeňském Prazdroji

I koncept Léto v prazdroji v sobě zahrnuje kromě koncertů i letní promítačky. Vstupné je 100 Kč, přičemž dostaneš welcome drink, a to jak jinak než ve formě plzeňského piva. Promítání se bude konat v průběhu září a to na nádvoří pivovaru zvaném Formanka. 

Image

Komu filmové plátno nestačí a raději preferuje první řady v divadlech, kde nasává pot divadelníků, tak pro něj také něco máme. Divadelní léto pod plzeňským nebem představí například klasiky jako je Cyrano, ale do repertoáru je zařazena i současná tvorba, zastoupená například inscenací Slyšíš mě?.  

Hudební festivaly

Pokud spíše než na filmy dáš na hudbu, určitě by z tvého hledáčku neměly uniknout jak větší, tak menší hudební festivaly pořádané v letní Plzni. 

Raven Fest 

Minipivovar Raven asi každý Plzeňák zná, že ale pořádá již čtvrtý ročník Raven Festu,  hudebního a streetfoodového festivalu, může být pro někoho novinka. Akce se koná od 29. července do 31. července a vstupné je zdarma. 

Pilsen Busking Fest 

Jestli tě láká spíše alternativní tvorba, tak si určitě nenech ujít Pilsen Busking Fest, kde se mezinárodní umělci budou předvádět od 2. října do 5 října v nejrůznějších disciplínách přímo v ulicích centra města. 

Summer City Fest

Tento festival je zasvěcen především rapové scéně a taneční hudbě. Summer City Fest se koná již tradičně na pláži u Velkého Boleveckého rybníku a to 3. – 4. září. 

Žebřík

Vyhlášení hudebních cen Žebřík se uskuteční v DEPO2015 a bude výrazně barvitější než Summer City Fest, představí se interpreti od Miro Žbirky po Troublegang. Show proběhne 3. září. 

Náplavka k světu

Kombinaci nejen hudby a filmu, ale i mluveného slova nebo například jógy najdeš na plzeňské náplavce, kde se od 23. července po dobu pěti týdnů bude konat festival Náplavka k světu

Food festivaly

Kdyby někdo neholdoval ani filmu ani hudbě, přicházíme s nabídkou plzeňských food festivalů, jelikož dobrému jídlu snad neodolá nikdo.

Tuto jídlo

Jako první musím zmínit festival s echt plzeňským názvem Tuto jídlo, který se uskuteční první víkend v září. Představí se zde nejlepší plzeňské gastro podniky a celý program bude doplněn hudebními vystoupeními. 

Burger Street Festival

Tento celorepublikový festival opět zavítá i do Plzně a nepochybně si milovníci této americké pochoutky přijdou na své. Burger Street Festival  proběhne začátkem září v prostorách plzeňského pivovaru. 

Fresh Festival Plzeň

Asi největší akcí tohoto typu je Fresh Festival, který se uskuteční 14. – 15. srpna v parku za OC Plaza a nalákat tě může například na vystoupení „šéfa šéfů“ Zdeňka Pohlreicha a dalších profesionálních kuchařů.  

Image

Vegan food festival

No a pro fajnšmekry, kteří si nejraději pochutnávají na rostlinné stravě, bude připraven první ročník Vegan food festivalu, který proběhne 31. července v krásných Smetanovo sadech. 

Ať už preferuješ hudbu, film či jídlo, určitě za plzeňskou kulturou vyraž a podpoř ji!

Pokračujte ve čtení