Hýbej se. Pomůžeš sobě a nyní i druhým!

Zaujala tě myšlenka, že sportem prospěješ nejen sobě, ale můžeš pomoci i druhým? Právě pro tebe je tady výzva Pomáhej sportem!

Katedra tělesné výchovy a sportu Fakulty strojní Západočeské univerzity v Plzni vyhlásila pod záštitou rektora ZČU doc. Miroslava Holečka výzvu PODĚKUJ SPORTEM. Díky této výzvě můžeme společně vysportovat zajímavou finanční částku, která poputuje do Fakultní nemocnice Plzeň

Nejprve jsme uvažovali o podpoře JIP oddělení ve FN Plzeň. Vzhledem k tomu, že řada lidí z FN projevila zájem zapojit se do této výzvy, přišlo nám motivačně zvláštní vysportovat prostředky ve prospěch pouze jednoho konkrétního oddělení,“

Pavel Červenka, vedoucí KTS

Výzva trvá od 12. dubna do 12. května 2021 a ty se můžeš zapojit různými způsoby. Na výběr máš z aktivit, které můžeš měřit v kilometrech, například běh, chůze, jízda na kole, na koloběžce nebo třeba bruslení. Můžeš se zapojit také aktivitami, které se měří v minutách. Je zcela na tobě, zda půjde o silový trénink, jógu, aerobik či jakékoliv jiné cvičení. Minimální délka fyzické aktivity je stanovena na 30 minut.

Transformace kilometrů a minut do peněžní podoby bude probíhat způsobem 1 km = 1 Kč a 10 min cvičení = 1 Kč

V první výzvě Měsíční vytrvalec jsme dosáhli na cílovou částku přes 61 000 Kč, která pomohla potřebným. Hodnotili jsme najeté a naběhané, resp. nachozené, kilometry. Nyní jsme nabídku akceptovaných pohybových aktivit rozšířili. Vybrat si tak může každý podle toho, co mu sedí. Rádi bychom překonali částku z minulé výzvy, tedy 61 000 Kč. Peníze však nevnímám jako to nejdůležitější, hlavní je, že lidé mají o pár důvodů navíc vyrazit v této zvláštní době za sportem,“

Pavel Červenka, vedoucí KTS

Ke dni 27. dubna bylo vybráno 60% stanovené částky, konkrétně 37 197 Kč. Celkově se zatím zapojilo 580 lidí z řad studentů, zaměstnanců a absolventů ZČU. Přispět svými výkony mohou i zaměstnanci FN Plzeň.

Nezapomeň danou aktivitu zaznamenat na jakoukoliv aplikaci a snímek obrazovky pošli na jednu ze 4 možností:
1) Messenger Katedra tělesné výchovy a sportu ZČU v Plzni
2) Instagram kts.zcu
3) E-mailovou adresu inbodykts@seznam.cz
4) Přes aplikaci Strava: Poděkuj sportem – https://www.strava.com/clubs/909890

Proč by ses měl zúčastnit?

Momentálně trávíš spoustu času za počítačem posloucháním online přednášek a cvičení. Nabudeš tím sice spoustu užitečných vědomostí, ale tvé tělo ti za tolik hodin sezení nepoděkuje. Za nějaký ten sportovní výkon by ti ale poděkovat mohlo! Navíc propojení užitečného pohybu s takovou prospěšnou akcí zní jako totální win-win. Tak vzhůru do toho!